Novas
 
CELEBRACION DA XXII GALA DO DEPORTE DE NARON
Iria Grandal, do Club Arco Naron, foi elexida Mellor Deportista do Ano.
O Pazo da Cultura de Narón vestiuse de longo para premiar ós mellores deportistas deste ano, a través da tradicional Gala do Deporte, promovida polo Padroado de Deportes do Concello de Narón, A cita celebrada o pasado venres 26 de novembro, contou coa presenza de tódolos clubes deportivos do municipio, e representantes da Corporacion Municipal entre os que estaban o Alcalde de Narón (José Manuel Blanco) e a Concelleira de Deportes (Natalia Hermida).

Relacion de Deportistas premiados:
1º.- NOMEAR AOS/ÁS DEPORTISTAS DO ANO NAS DISTINTAS MODALIDADES:

ATLETISMO

Diploma da Especialidade SAMUEL PAZ CIDONCHA
Club Atletismo Sierra Narón
Mellor Deportista da Especialidade MARIA BELEN TOIMIL FERNANDEZ
Club Atletismo Sierra Narón

Diploma de Base TATIANA LEGAZPI DÍAZ
Club Atletismo Sierra Narón
Mellor Deportista de Base SONIA BECEIRO FERNÁNDEZ
Club Atletismo Sierra Narón


AUTOMOBILISMO


Diploma da Especialidade PAULO GRADAILLE GARCIA-
SERGIO DÍAZ MONTERO
SirocoTeam Narón
Mellor Deportista da Especialidade FRANCISCO LAGO SANDE-DANIEL CASTRO RODRIGUEZ
Siroco Team Narón

BASE
Diploma de Base

Mellor Deportista de Base DIEGO VARELA PIÑEIRO
Siroco TeamNarón

BAILE DEPORTIVO E DE COMPETICIÓN


Diploma da Especialidade ALBERTO PÉREZ SEIJAS
LAURA LORENZO MUÑOZ
Baile DeportivoNarón
Mellor Deportista da Especialidade ADRIAN VIEITO RODRÍGUEZ
IRIA AMENEIROS CORRAL
Baile Deportivo Narón

BASE
Diploma de Base ALBERTO LÓPEZ RAÑAL
ICIA GARCÍA PÉREZ
Baile Deportivo Narón
Mellor Deportista de Base IAGO AREA FERNÁNDEZ
MARIA AMORÓS CORRAL
Baile Deportivo Narón


BALONCESTO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade JOSÉ LUIS FERREIRA DOCE
A.d. Santiago Apostol

Diploma de Base JORGE BALSA GONZALEZ
A.d. Santiago Apostol
Mellor Deportista de Base PABLO LÓPEZ PEREIRO
A.d. Santiago Apostol


BALONMÁN


Diploma da Especialidade ALBERTO LAGO ANEIROS
Club Balonmán Narón
Mellor Deportista da Especialidade ALICIA FERNÁNDEZ FRAGA
Balonmano Mar Sagunto

Diploma de Base

Mellor Deportista de Base NEREA ROMAUS BASANTA
Club Balonmán Narón


CHAVE

Diploma da Especialidade MANUEL ANGEL CHAO PORTO
Club Amigos da Chave de Ferrolterra
Mellor Deportista FRANCISCO LÓPEZ ALONSO
Club Amigos da Chave de Ferrolterra


COLOMBÓFILIA

Diploma da Especialidade GUMERSINDO PÉREZ PORTA
U.C.M. MARIÑAS ALTAS
Mellor Deportista da Especialidade NICOLAS REY FACHAL
U.C.M MARIÑAS ALTAS



FÚTBOL SALA

Diploma da Especialidade ROBERTO JESUS PÉREZ TOJEIRO
Cidade de Narón Fútbol Sala
Mellor Deportista da Especialidade MARIA JOSÉ VIEIRA RIVERA
A Fervenza Fútbol Sala Ferminino

Diploma de Base MARTIN MADRIÑAN GONZALEZ
Cidade de Narón Fútbol Sala
Mellor Deportista de Base JOEL MIRAD RAÑAL
Cidade de Narón Fútbol Sala


FÚTBOL

Diploma da Especialidade JORGE LÓPEZ MÉNDEZ
Narón Balompé
Mellor Deportista da Especialidade RUBEN LÓPEZ LÓPEZ
Sociedad Deportiva O Val

Diploma de Base BRUNO SANDE VILLAR
Narón Balompé
Mellor Deportista de Base FRANCISCO SOTO GONZALEZ
Narón Balompé


GOLF

Diploma da Especialidade HUGO AMADO ABAD
Club de Golf Campomar
Mellor Deportista da Especialidade FRANCISCO PITA- ROMERO CAAMAÑO
Club de Golf Campomar

Diploma de Base

Mellor Deportista de Base PABLO RODRÍGUEZ VILABOA
Club de Golf Campomar



HIPICA

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade SARA REY DÍAZ
Club Hípico Los Gavilanes



JUDO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade SERGIO TRILLO VALERIO
Federación Galega de Judo



KÁRATE

Diploma da Especialidade JESUS RIVERA LAMELAS
Escola Superior de Kárate Narón
Mellor Deportista da Especialidade NATALIA CASAL GARCIA
Escola Superior de kárate Narón

Diploma de Base CRISTINA RIVEIROS INSUA
Federación Galega de kárate
Mellor Deportista de Base JONATAN RAMALLO PÉREZ
Escola Superior de kárate Narón


MOTOCICLISMO

Diploma da Especialidade JOSÉ CARLOS FRAGA RICO
TMR Noelia Competición
Mellor Deportista da Especialidade NOELIA LORENZO RODRIGUEZ
TMR Noelia Competición


NATACIÓN

Diploma da Especialidade CRISTINA PORTA PEÑA
Club Marina Ferrol
Mellor Deportista da Especialidade ESTELA PORTA PEÑA
Club Marina Ferrol

Diploma de Base RAQUEL FERNÁNDEZ TEIJIDO
A.D. Naútico de Narón
Mellor Deportista de Base NICOLÁS LUQUE ROMERO
Club Marina Ferrol


PADEL

Diploma da Especialidade AMALIA REY-CABARCOS LAGO
Club Padel Narón
Mellor Deportista da Especialidade ANGEL SUANZES PAZ
Club Padel Narón

Diploma de Base

Mellor Deportista de Base JOSÉ CAMPO VILLAR
Club Padel Narón


PIRAGÜISMO


Diploma da Especialidade RAÚL RODRÍGUEZ VÁZQUEZ
Club de Piraguismo Narón
Mellor Deportista da Especialidade CARLOTA AMENEIRO CASAL
Club de Piraguismo Narón


Diploma de Base ALDARA CASTRO MEIZOSO
Club de Piraguismo Narón
Mellor Deportista de Base IVAN BENITO POL FERNÁNDEZ
Club de Piraguismo Narón


RALLYE-SLOT


Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade PABLO VILLAR GAYOSO
S.C.R.D. Scalextric Club Ferrolterra


Diploma de Base

Mellor Deportista de Base FRANCISCO SOTO GONZÁLEZ
S.C.R.D. Scalextric Club Ferrolterra


REMO

Diploma da Especialidade JOSE M. HERMIDA NARANJO
Club de Remo Narón
Mellor Deportista da Especialidade SANTIAGO FERNÁNDEZ YUSTE
Club de Remo Narón

Diploma de Base IRIS MARIA CARNERO TABOADA
Club de Remo Narón
Mellor Deportista de Base BRATH PEREDA PEDREIRA
Club de Remo Narón


SILVESTRISMO

Diploma da Especialidade PILAR BELTRÁN BLANCO
Club de Cazadores “ A Faísca”
Mellor Deportista da Especialidade SERAFÍN CORRAL VÁZQUEZ
Club de Cazadores “ A Faísca”


TEMPO LIBRE

Diploma da Especialidade ADRIÁN CASTRO LEIRA
A.X.Croio
Mellor Deportista da Especialidade CELTIA DOPICO RIVAS
A.X.Croio


TENIS DE MESA


Diploma da Especialidade JORGE MARTÍN IRAGO
Club Narón de Tenis de Mesa
Mellor Deportista da Especialidade ADRIAN VIDAL FERNÁNDEZ
Club Narón de Tenis de Mesa

Diploma de Base DANIEL MATO LAMA
Club Narón de Tenis de Mesa
Mellor Deportista de Base BELÉN SAÑUDO COSTOYA
Club Narón de Tenis de Mesa

TIRO CON ARCO


Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade IRIA GRANDAL GARCIA
Club Arco Narón

Diploma de Base

Mellor Deportista de Base RODRIGO FERNÁNDEZ GÓMEZ
Club Arco Narón


TIRO OLIMPICO

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade DARIO PIROSCIA PENADO
Club de Tiro Olímpico El Castro


TRIATLÓN

Diploma da Especialidade

Mellor Deportista da Especialidade BRAIS CANOSA FÉRNANDEZ
Triatlón Arcade Inforhouse Santiago


Diploma de Base

Mellor Deportista de Base SARA GUERRERO MANSO
A.D. Nautico Narón


VOLEIBOL

Diploma da Especialidade ÁLVARO VIGO RODRIGUEZ
Club Narón- Volea
Mellor Deportista da Especialidade MARTA PÉREZ CONDE
Club Narón- Volea

Diploma de Base IVAN PICOS FREIRE
Club Narón- Volea
Mellor Deportista de Base ALEJANDRO VIGO RODRIGUEZ
Club Narón- Volea



XADREZ

Diploma da Especialidade RUBEN RODRÍGUEZ VARELA
Circulo Xadrez Narón
Mellor Deportista da Especialidade JOSÉ MEDEROS AGUILA
Circulo Xadrez Narón

Diploma de Base

Mellor Deportista de Base SERGIO DE PAZ MOURIÑO
Círculo Xadrez Narón



XIMNASIA RÍTMICA

Diploma da Especialidade BEATRIZ CONDE ARIAS
Club Acordes Narón
Mellor Deportista da Especialidade IRENE RIVEIRA LÓPEZ
Club Acordes Narón

Diploma de Base EREA CASTRO PORTA
Club Acordes Narón
Mellor Deportista de Base SARA AMADO PIÑEIRO
Club Acordes Narón


2º.- NOMEAR COAS MENCIÓNS ESPECIAIS ÓS/ÁS SEGUINTES DEPORTISTAS:


MELLOR PROMESA

MÉRITOS



- Medalla de ouro en lanzamento de Peso no Campionato Galego Xuvenil de Pista Cuberta celebrado en Coruña con 11,74.
- Campeona de España en lanzamento de Peso cunha marca de 12,20 no Campionato de España Xuvenil celebrado en Oviedo.
- Medalla de ouro en lanzamento de Peso cunha marca de 12,54m e Medalla de ouro en lanzamento de disco cunha marca de 35,57m no Campionato Galego Xuvenil de Pista ao aire libre celebrado en Cangas.
- Segunda Clasificada en lanzamento de peso con 12,58m no Campionato de España de selecciones autonómicas xuvenís celebrado en Lloret del Mar.
- Segunda Clasificada en lanzamento de peso con 12,81e segunda clasificada en lanzamento de disco con 36,02 no Campionato Galego Absoluto celebrado en Vigo.
- CAMPIONA DE ESPAÑA XUVENIL DE LANZAMENTO DE PESO CON 12,70 E CAMPIONADE ESPAÑA XUVENIL DE LANZAMENTO DE DISCO CON 37,71.
.
Nomeado Maria Belén Toimil Fernández
Clube Atletismo Sierra Narón


MELLOR TRAXECTORIA DEPORTIVA

MÉRITOS

-Terceira tempada militando na máxima categoria do balonmano feminino.
- Participa na fase final da Copa da S.Maxestade a Raíña.
- Segunda Clasificada nos xogos do Mediterraneo coa selección Española Xuvenil.
- Participou no Europeo Open como preparación do mundial conseguindo o oitavo posto.
- Quinta clasificada no Mundial que tivo lugar na República Dominicana coa Selección Española Xuvenil.
- Nominada pola Real Federación Española de Balonmán ante o Consello Superior de Deportes como deportista de elite A.

Nomeado ALICIA FERNÁNDEZ FRAGA
Clube BALONMANO MAR SAGUNTO



MELLOR ADESTRADOR

MÉRITOS
Polo traballo realizado nas últimas tempadas como adestrador do Club Narón Balompé.

Nomeado Luis Miguel Garcia Pita
Clube Narón Balompé


POLO TRABALLO, DEDICACIÓN DEPORTIVA E HUMANA AO LONGO DE MOITOS ANOS NO NOSO CONCELLO

MÉRITOS

- Por promover e colaborar no Rallye de Narón así como fomentar o automovilismo na nosa comarca.

Nomeado Antonio Sueiras Durán
Clube Siroco Team Narón


MÉRITOS

- Pola súa dedicación deportiva e polo fomento na nosa comarca da actividade da Ximnasia Ritmica
Nomeado Izaskún Hernáez López
Clube Acordes Narón

POLO ESFORZO DEPORTIVO E PERSOAL

MÉRITOS

- Pola súa entrega e superación no desenrolo das distintas disciplinas deportivas.
Nomeado
Clube Asociación Deportiva Chamorro

POLOS MÉRITOS DEPORTIVOS ACADADOS AO LONGO DA SÚA CARREIRA PROFESIONAL.

MERITOS

Entrenador Nacional de fútbol sala, actual seleccionador nacional de Libia.
Nomeado Pablo Prieto Perille
Clube Seleccionador Nacional de Libia

MELLOR CLUBE

MERITOS


Polo Campeonato de España do equipo Alevín de Fútbol Sala.
Club CIDADE DE NARÓN


3º.- NOMEAR ENTRE TODAS E TODOS OS DEPORTISTAS DE NARÓN AVALIADOS, POR UNANIMIDADE, COMA MELLOR DEPORTISTA DE NARÓN DO ANO 2010 A:

CURRICULUM


1º Posto no primeiro Clasificatorio para formar parte do Equipo Nacional Junior que participará no Campionato de Europa en Madrid.

3ª Clasificada no Gran Premio Internacional “Vila de Madrid” na categoría absoluta.

1º Posto no segundo Clasificatorio para formar parte do Equipo Nacional Junior que participará no Campionato de Europa.

8ª clasificada na European Junior Cup celebrada en Reggio Calabria (Italia)

1º Posto no último Clasificatorio para formar parte do Equipo Nacional Junior e polo tanto primeira no Ranking Nacional Junior do ano 2010.

9ª clasificada na II proba da FITA World Cup en Antalya (Turquía), formando parte do Equipo Nacional Absoluto.

Subcampiona de España na categoria Absoluta no Campionato de Castejón de Sos (Huesca)

Terceiro posto no Campionato de España por Autonomías, formando parte da Selección Galega Absoluta.

Campiona de España Junior no Campionato celebrado en Zaragoza

Terceiro posto no Ranking Final das Clasificatorias conseguindo así ser Membro do Equipo Preolímpico Español e Membro Titular da Selección Española Absoluta para todas as probas internacionais do 2011 e xogos Olímpicos de Londres 2012.


Nomeado IRIA GRANDAL GARCIA
Club Arco Narón
Mellor deportista de Narón 2010



Últimas noticias
O "XIV TROFEO CIDADE DE NARÓN DE TIRO CON ARCO" CELEBRARASE NO PAVILLÓN CAMPO DA SERRA
MÁIS DE DOUSCENTOS DEPORTISTAS PARTICIPARÁN NO "XXV TROFEO DE NATACIÓN CIDADE DE NARÓN. XV MEMORIAL JAVIER LAGO"
O ESTADIO MUNICIPAL DE RÍO SECO ACOLLERÁ O VINDEIRO DOMINGO O "XVI TROFEO DE ATLETISMO CIDADE DE NARÓN"
O ADESTRADOR DO UNIVERSITARIO FERROL, LINO LÓPEZ AMADO, NOMEADO "MELLOR DEPORTISTA DE NARÓN 2017"
O SERVIZO MUNICIPAL DE DEPORTES ABRIU O PRAZO PARA INSCRIBIRSE NAS ACTIVIDADES DO PROGRAMA DEPORNADAL

Destacados

Outras webs municipais

   
 
Concello de Narón - Aviso legal